úterý 15. ledna 2019

Malé zamyšlení - proč si kupujeme drahé značkové oblečení ?


Často přemýšlím nad tím, proč lidé utrácí drahé peníze za značkové oblečení, boty, kosmetiku, auta, vodovodní baterie apod. Nedávno jsem se v obchodě ptala, proč tato vodovodní baterie stojí 1.800 a druhá kolem 20.000 tisíc ? Když vypadají obě skoro stejně ? Bylo mi odborně vysvětleno, že je značková ( samozřejmě si ji každý nemůže dovolit).

Vzpomínám si jednou na setkání se známou, která byla pozvána na oslavu narozenin a šla se domů převléci do značkového oblečení, protože na VIP oslavě by v obyčejných věcech vypadala mezi podnikateli fakt blbě a nikdo by ji tam nebral. Konečně mě po létech došlo, proč si někteří lidé zakládají na značkovém zboží. Možná je skutečně lepší nebo je to jinak.

Navyšujete to jejich hodnotu a sebevědomí.
Cítí se v tom oblečení dobře a mají z toho skvělý pocit. Pokud ukazují své značkové auto, svůj byt se značkovým vybavením, cítí svou vyšší hodnotu a něco přeci znamenají !Je mi těchto lidí po pravdě trochu líto. Oni to ještě nepochopili.

Naše hodnota vychází z našeho nitra.
Naše hodnota vychází z našeho vlastního nastavení a osobních priorit.
Naše hodnota vychází z naší sebelásky z našeho přijetí vlastních stínů a nedokonalosti.
Naše hodnota vychází z našeho otevřeného srdce, které nejen bere ale také dává.

Ten kdo má tuto hodnotu v sobě, nepotřebuje si ji dodávat zvenčí. Má to nejcennější a

nejznačkovější co může být sám sebe. 
Uvědomuje si svou skutečnou podstatu Bytí ve své skutečné originalitě.

My sami jsem tou nejlepší značkou každý z nás, jen to mnohdy nevidíme. Hledáme krásu a hodnotu venku, místo abychom ji hledali uvnitř.
Žádné komentáře:

Okomentovat