čtvrtek 16. listopadu 2023

Změna života: Léčivá síla odpuštění a metoda EFT

Odpuštění je hluboce osobní a transformační proces a je základním aspektem lidského růstu a léčení. Zahrnuje uvědomění si a odrytí všech  vrstev skrytých emocí, které mají souvislost s určitou bolestnou emoční situací. 

Většinou jsme schopni tyto emoce časem potlačit, ale na energetické úrovni mohou zůstat doslova "zamrzlé v čase a prostoru" a stále negativně ovlivňují naše zdraví a náš život. 

Odpuštění neznamená tolerovat nebo zapomenout na činy, které způsobily škodu, ale spíše se osvobodit od emocionální zátěže spojené s touto zkušeností.

Prostřednictvím procesu odpuštění pomocí metody EFT mohou jednotlivci zažít úlevu od emocionálních zranění a doslova někdy pociťují,  jako kdyby z nich fyzicky spadla velká tíha. Bohužel někdy nám může stát v cestě naše vlastní ego, které si libuje v roli oběti nebo kritika a v žádném případě z těchto rolí nechce vystoupit.

Proces techniky EFT zahrnuje zkoumání a zpracovávání emocí, posouvání přesvědčení a rozvíjení hlubšího porozumění sobě a druhým.

EFT propojuje spojení mezi tělem a myslí a uznává, že emocionální léčení lze usnadnit prostřednictvím těla. Tento aspekt EFT zahrnuje techniky, jako je poklepávání , které zahrnuje jemné poklepávání na konkrétní akupresurní body na těle, a  somatické prožívání , které se zaměřuje na fyzické vjemy spojené s emocemi.

Začleněním těla do terapeutického procesu mohou jednotlivci uvolnit emocionální energii a podpořit pocit klidu a relaxace. Tato integrace těla a mysli pomáhá jednotlivcům zpracovat a uvolnit negativní emoce, což jim umožňuje lépe přejít k odpuštění a vnitřnímu míru.

Proces EFT pro odpuštění je mocná cesta, která podporuje jednotlivce v prozkoumávání jejich emocí, identifikaci spouštěčů a vzorců a práci jak se svým tělem, tak myslí. Zapojením se do tohoto procesu mohou jednotlivci nalézt uzdravení nejen fyzického těla, psychiky ale tento proces má vliv celkové na naše vztahy. Můžeme tak najít opět ztracený pocit vnitřního klidu a pohody.

Připomnělo mi to zkušenost, s jednou klientkou, která se stala před mnoha roky.

Její problém byl "nenávidím svoji mámu a začínám nenávidět i svoji dceru, která je ji tak podobná". Je pravda, že jsme museli zpracovat a přerámovat mnoho ponížení, křiv a ublížení z jejího dětství. Když jsem asi po dvouhodinové terapii, dotyčnou požádala, aby znovu přečetla původní větu, kterou jsme společně napsali "nenávidím svoji....." tak prohlásila, že už to číst nechce, protože to není pravda. Dokonce prohlásila, že má chuť za svou mámou dojet  s kterou se neviděla několik let) a obejmout ji.

Taková bývá někdy rychlá síla odpuštění. Ale vždy záleží jestli je už dotyčný připraven na sobě pracovat.

www.studiodaja.cz Jana Grohmanová 

Pozvánka na předvánoční posezení s kakaovou ceremonií, vibračními tóny Elfí harfy, tibetských mís a povídání na téma odpuštění. 15.12.2023 

Ochutnávka metody EFT v praxi 13.12.2023

https://www.studiodaja.cz/home/novinky


Žádné komentáře:

Okomentovat