neděle 10. října 2021

Volby, volit, dovolit…


Tak a máme volby za sebou. Každý očekával něco jiného a každý výsledky vnímá jinak. Někdo se raduje, někdo je smutný. Dáváme své hlasy určitým lidem, stranám. Dáváme jim svou vlastní moc a sílu.  Slovo volby volit znamená, dovolit si, dovolit něco, někomu. Co máme dovolit? Dovolit určitým lidem, aby za nás mysleli, rozhodovali, zabezpečili nás, udělali nás spokojenými?  Pokud to, co hledáme nebudeme cítit nejprve uvnitř sebe asi se to nepovede.

Všichni cítíme, že máme nemocný skoro celý svět. Není to jen nebezpečný vir (který ve skutečnosti není tak nebezpečný, jak nám tolik měsíců namlouvají), nebezpečná je chamtivost, nadřazenost, podlost, prolhanost lidí, kteří nám vládnou. Živí se naším strachem a využívají naši nevědomosti a důvěřivosti. Nějak se nám ztratila obyčejná lidskost, zdravý rozum, láska, pravda, pokora, úcta.

Změna je na každém z nás. Pokud chcete změnit svět, změňte napřed sami sebe. Nikdo jiný změnu neudělá za vás. Pokud hledáte svobodu, tak tu nenajdete venku, ale uvnitř sebe samotných. Pokud hledáte pocit bezpečí, lásky a radosti, hledejte uvnitř sebe.

Bohužel, někdy obrátit svou pozornost do svého nitra bývá bolestivé. Můžeme tam najít mnoho strachu, starých křivd, ublížení, nenávisti, zloby, ponížení apod. Pokud nevyřešíme svoji minulost, tak nám neustále tyto energetické a emoční otisky ovlivňují naši přítomnost. A v naší přítomnosti tvoříme naši budoucnost. 

Ať volby dopadly, jak chtěly, tak teď je na vás, co si zvolíte vy. Jaké hodnoty si vyberete pro svůj budoucí život? Jak se necháte ovlivňovat, manipulovat? Kolik si toho necháte ještě nalhat? Víte co? Zkuste si dovolit najít sami sebe. Zkuste najít svou vlastní podstatu bytí, svou vnitřní hodnotu a sílu.  Dovolte si převzít nejprve odpovědnost sami za sebe.  Nikdo jiný to za vás opravdu neudělá. To jsou naše vnitřní volby každého z nás.  

Žádné komentáře:

Okomentovat